Zawody- wyniki

WORLD FENCING CHAMPIONSCHIP

BOURGES 2016

Wspaniałe osiągnięcie Pabianiczanki!!!

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał w hali w Bourges.

JULIA WALCZYK DRUŻYNOWĄ MISTRZYNIĄ ŚWIATA WE FLORECIE KOBIET W KATEGORII JUNIOREK DO LAT 20!!!

Zdjęcie: Federazione Scherma

Rozstawione z numerem pierwszym Polki pokonały po kolei:

Hong Kong 45:17

Japonię  45:13

Rumunię 45:32

USA 42:40

POLSKIE FLORECISTKI NAJLEPSZE NA ŚWIECIE!!!

Julia Walczyk, Martyna Długosz, Julia Chrzanowska, Anna Szymczak Mistrzyniami Świata!!!

Julia Walczyk kończyła mecz o złoto z aktualną Mistrzynią Świata, Amerykanką Sabriną Massialas. Weszła na planszę przy stanie 34:32 dla Polek i wtedy na nowo zaczął się fascynujący bój o Czempionat na Świecie!

Mocne nerwy, wyszkolenie, doświadczenie i pewność siebie pozwoliły Julii na zaprezentowanie swoich możliwości w walce o wszystko z Amerykanką.

Nasza florecistka kończyła wszystkie mecze w turnieju, ale ostatni pojedynek Julii w meczu finałowym przejdzie do historii damskiego floretu.

Kiedy wydawało się, że nie da rady, bo przeciwniczka wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie jednym punktem, zadała cztery kolejne trafienia. Amerykanka rzuciła na szalę wszystkie swoje siły by odrobić straty, ale nic już nie mogła zrobić. Obrona Julii była perfekcyjna i to biało-czerwone cieszyły się ze złotego medalu!

Kolejność:

1. Polska

2.USA

3.Włochy

4.Rumunia

5.Węgry

6.Rosja

7.Francja

8.Japonia

Startowały 24 drużyny. 

Relacja na żywo odbyła się za pośrednictwem magazynu mat-fencing.com., na którym po zakończeniu meczu dano trafny komentarz: 

Złoto florecistek. Plan na 110 %...
Poradziły sobie i to jak! Zdobyły złoty medal i mogą się szczycić tytułem mistrzyń świata juniorek! Wynik finałowego meczu z USA (a więc zgodnie z przewidywaniami i rozstawieniem) 42:40 dla naszych florecistek! Nie opiszemy całego tego spotkania, tak jak i poprzednich wygranych z Hongkongiem (45:17), Japonią (41:13), Rumunią (45:32), bo to, co najdramatyczniejsze wydarzyło się w ostatniej walce, kiedy naprzeciw siebie stanęły: mistrzyni świata Sabrina Massialas i Julia Walczyk. Na aparacie planszy centralnej wdniał wtedy wynik 34:32 dla Polski. Z wypracowanych wcześniej dziesięciu punktów przewagi zostały tylko dwa. I w krótkim czasie stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Amerykanka wyrównała i wyszła na prowadzenie. Polka trzymała się dzielnie, nie pozwoliła rywalce odskoczyć na więcej niż jedno trafienie i wkrótce sama wyrównała. Po 37. Brawo! To, co Julia Walczyk zrobiła potem zasługuje na najwyższe uznanie. Trzy razy z rzędu, wyparta przez Massialas na końcową linię, trzymając się jej tylko nogą wykroczną, wykonała perfekcyjne trzy zasłony i trzy razy odpowiedziała na jedną lampę! Nagle zrobiło się 40:37 dla Polski! Jeszcze dwukrotnie użyła tej broni przeciw ciągle atakującej Amerykance i kiedy zadała 41 trafienie, do końca pozostawało już tylko 16 sekund. Kiedy za chwilę trafiła po raz 42, wiadomo było, że nic złego stać się nie może. Massialas atakowała z furią i zdołała zdobyć jeszcze trzy punkty, ale dojść Polki nie miała szans. Julia Chrzanowska, Martyna Długosz, Anna Szymczak i Julia Walczyk - wszystkie zapracowały na zwycięstwo i emocje w finale - a teraz stanęły na szczycie podium. Trener Paweł Kantorski z dumą odebrał gratulacje od coacha Amerykanek. Biało-czerwona najwyżej i Mazurek Dąbrowskiego. Coś wspaniałego! Tej drużyny nie wolno nam stracić!

15-16 bm. odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz międzynarodowy turniej dzieci w Drzonkowie.

Foto miesiąca

004_OOM4.jpg

Copyright © 2013 Klub Sportowy Zjednoczeni. Wszelkie prawa zastrzeżone.